Zákaznícka podpora
Bezpečné platby
Doprava zadarmo nad 80€

MUST HAVE pre budúce mamičky

Stať sa mamou po prvýkrát je jednou z tých vzácnych, požehnaných udalostí, ktoré všetko navždy zmenia - ale to, že to bude určite jeden z najkrajších momentov vo vašom živote, ešte neznamená, že to bude najjednoduchšie obdobie. Pre mnohých z Vás je mamičkovanie stále vzdialenou predstavou, ale je pravdepodobné, že máte priateľov a rodinu, ktorí začínajú toto nové dobrodružstvo a mať porozumenie pre to, čo prežívajú, je dôležité. Pre ostatných je myšlienka založenia rodiny o niečo bližšie - možno aj s blížiacim sa termínom pôrodu! – a Vy hľadáte na internete informácie, o tom čo Vás čaká.

 

Faktom je, že materstvo nie je pre slabé povahy - najmä tých prvých pár mesiacov. Pred príchodom dieťaťa sme dokázali urýchliť večerné plány, stráviť lenivú nedeľu v posteli, v prípade potreby si vyfénovať vlasy a dokonca aj vycikať sa v súkromí, toto je zhodou okolností jedným z najviac nedocenených luxusných výdobítkov v živote. (Moje dieťa, Eliška, dodnes bežne otvára dvere do našej kúpeľne či na wcko, vojde dovnútra, a začne sa so mnou rozprávať.)

Úprimne povedané, asi by som mohla ponúknuť sto rôznych vecí, o ktorých si myslím, že by ich nová mama mala vedieť, ale každá skúsenosť je iná a každé dieťa je jedinečné, takže ani dlhý zoznam by neobsiahol všetko. Preto budem teraz písať skôr o praktických veciach. Niektoré mamičky sa s nami podelili aj o svoje skúsenosti, za čo som im veľmi vďačná. Ich a moje postrehy budú obsahom tohto článku.

BOD ČÍSLO 1

Jednoznačný TOP tip sú látkové plienky, áno aj keď neplánujete bábätko do nich baliť. Zídu sa Vám na všetko. V pôrodnici pod drobčeka, na odgrgnutie, na tečúce mliečko.. pod drobčeka do zavinovačky, keď mu budú tiecť slinky.. Určite odporúčam čo najviac kusov.wink

BOD ČÍSLO 2

Ďalšou vecou je odsávačka na mlieko spolu so sáčkami vhodnými na mrazeniealebo flaškami na uskladnenie mlieka. Poviete si načo? Určite budem mať mlieka dosť. Áno, ale môžete ho mať až moc surprise Alebo budete chcieť mliečko do zásoby z rôznych dôvodov. A zíde sa aj ak nebudete mať drobca pri sebe a prsia sa Vám začnú nalievať, vtedy na úľavu je odsávačka úžasný pomocník.

BOD ČÍSLO 3

Ďalším tipom je tehotenský vankúš, vankúš na kojenie. Ja osobne s ním spávam dodnes smiley Pomôže Vám aj počas tehotenstva čím viac bruško rastie tým je potrebnejší a následne aj pri dojčení drobcov.

BOD ČÍSLO 4

V neposlednom rade, je to šatka alebo nosič.Nosením dieťaťa podporujete aj jeho zdravý telesný vývoj. Dieťa je v nosiči alebo v šatke schúlené do prirodzenej polohy (klbka), v ktorej bolo v maminom brušku ešte pred narodením. Látka sa prispôsobí jeho chrbátiku, ale zároveň mu poskytuje dostatočnú oporu. Dieťa nosené na boku má nožičky roznožené v ideálnej pozícii na zdravý vývin jeho bedrových kĺbov. Ja osobne som Elišku nosila v nosiči, viazanie šatky bolo pre mňa náročné..na našom webe nájdete aj nosiče aj šatky pre Vás a Vašich drobcov.

BOD ČÍSLO 5

Veľmi užitočným pomocníkom je klasická zavinovačka, alebo tieto krásne hniezda. Určite si pozrite našu novinku, ktorou je multifunkčné hniezdo, drobec ho bude dlho využívať.

Toto multifunkčné hniezdočko je úžasné:

-funguje ako prenosná postieľka

- hniezdočko môžeme kedykoľvek rozviazať a použiť vrkoč ako mantinel do postieľky

- keď dieťa vyrastie z postieľky, môžeme ho zrolovať a použiť ako vankúš. COP bude skvele fungovať aj vo väčšej posteli, chráni dieťa pred studenou stenou

- v sade s prikrývkou a vankúšikom

- po odpojení vrkoča od matraca máte kompletnú sadu do postieľky

- k deke sú pripevnené 2 ozdobné strapce, ktoré možno od deky oddeliť

- matrac s hrúbkou 4 cm

Na našom webe edrobe.sk nájde aj mnoho ďalších užitočných vecí aj na pôrod či hru s drobcom...a vlastne všetko možné z detského sveta, tak neváhajte, registrujte sa, objednávajte.wink Odporúčam si pozrieť aj ďalšie naše články:

https://www.edrobec.sk/zoznam-do-porodnice-porod-babatko

https://www.edrobec.sk/hracky-novorodenec