Zákaznícka podpora
Bezpečné platby
Doprava zadarmo nad 80€

Jesenné tvorenie s deťmi

           Prinášam Vám zopár nápadov na jesenné tvorenie s deťmi. Jeseň je očarujúca a svojimi farbami vie potešiť naše oko, ale je často aj sychravá a chladná. V predchádzajúcom blogu sme Vám priniesli nápad na hľadanie jesenných pokladov, teraz keď už jeseň pokročila a počasie sa mení, prinášame krásne nápady ako tráviť dlhé večere s detičkami.

 ​​​​​​Tekvicová tvár bez vyrezávania

Na vytvorenie tejto sladkej tekvicovej tváre nie je potrebné žiadne vyrezávanie, na tekvicu môžete tvár prilepiť tavnou pištoľou, poprípade iným lepidlom, použite veci, ktoré máte doma, Prámiky, stužky alebo špagát, list môžete vystrihnúť z tvrdého papiera, alebo plsti.

 

 

 

 

 

 Pavúčikovia z gombíkov

Prevlečte červenú šnúrku cez otvory veľkého alebo stredne veľkého čierneho gombíka v krížikovom vzore; spravte uzol alebo lepidlo vzadu, aby niť držala na mieste. Nastrihajte si z čiernych chlpatých drôtikov nohy a prilepte na zadnú stranu gombíka horúcim lepidlom, štyri na každú stranu a vytvarujte do nôh. Prilepte menší čierny gombík pomocou horúceho lepidla, aby ste vytvorili hlavu. Opakujte podľa potreby. Na zadnú stranu väčšieho gombíka pripevnite horúcim lepidlom čiernu šnúrku a pavúka zaveste na  stonku  tekvice alebo pripevnite pomocou horúceho lepidla priamo na tekvicu.

 

 

 

Jablkové pečiatky

Tieto krásne a jednoduché pečiatky zvládne spolu s najmenšími detičkami hravo a rýchlo. Stačí jablko rozkrojiť napoly a pečiatka je hotová. Tekvičky po zaschnutí farby môžete domaľovať alebo polepiť. Kľudne použite aj plastové oči, tie Vám rady pomôžu nalepiť aj vaše ratolesti.

 

 

 

 

 

 

 

 

​​​​​​Listové odtlačky

Podobným spôsobom môžete otláčať aj listy a vytvoriť tak nádherný jesenný pozdrav.wink

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Originálne prestieranie

Užite si nedeľný obed s takýmito krásnymi menovkami. Deti budú nadšené, listy nezabudnite nazbierať spoluwink

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Strašiak z drevených paličiek

Môžete použiť paličky od nanukov alebo takéto paličky kúpiť a vyrobiť rozkošnú jesennú dekoráciu. Strašiaka ozdobte podľa svojej fantázie. Miesto slamy môžete použiť napríklad nastrihaný papier  wink

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Strašiak zo zaváraninového pohára

Ostali Vám poháre zo zavárania? Vyrobte si takéhoto krásneho strašiaka. Nechajte dieťa pohár vymaľovať, bude mať z tvorenia veľkú radosť, Ozdobiť ho môžete sušenými kvetmi, či trávou. Ale aj dekoráciami z papiera.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Svietnik či nádoba na cukríky?

Gázou alebo zvyškami látky oviňte zaváraninový pohár, zafixujte tavným lepidlo a už len nalepiť oči. Miesto cukríkov môžete použiť čajovú sviečku a máte nádherný svietnik smiley , ktorý sa dokonalo hodí k tekvičkám aj keď nie sú vyrezávané.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Múmia z papiera

Vystrihnite jednoduchého panáčika a nechajte dieťa omotávať, potom stačí dolepiť očká z papiera či plastové a krásne dekorácia je na svete.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zdroje obrázkov:Pinterest

Tak čo poviete? Idete nato? 

Ak sa Vám článok páčil podeľte sa s ním so svojím zmámym. smiley Laik či zdieľanie Vás nič nestojí a nás veľmi poteší. A v neposlednom rade nám to dáva energiu ísť ďalej a vymýšľať nové veciheartyes