Zákaznícka podpora
Bezpečné platby
Doprava zadarmo nad 80€

NAJLEPŠIE HRAČKY PRE 6 MESAČNÝCH DROBCOV (ZÁBAVA A ROZVOJ)

NAJLEPŠIE HRAČKY PRE 6 MESAČNÝCH DROBCOV (ZÁBAVA A ROZVOJ)

V 6 mesiacoch sa deti usmievajú, vydávajú rôzne zvuky a sú pripravené začať sa hrať! Aj keď sa vaše dieťa v mnohých ohľadoch stále môže javiť ako nemluvňa, vo svojom mozgu a telíčku prežíva dôležité vývojové obdobie. Aby ste podporili vývoj vášho dieťaťa, máme zoznam najlepších darčekov a hračiek pre šesťmesačné deti.

Vaše dieťa začne interagovať s vami a okolitým svetom novými a vzrušujúcimi spôsobmi. Začínajú sa mu prerezávať zúbky, začne rozpoznávať tváre, začne reagovať na emócie a dosiahne dôležité fyzické míľniky, ako je pretáčanie sa, plazenie, lezenie a sedenie, neskôr chôdza.

Pomáha hranie s hračkami rozvoju dieťaťa?

Možno si kladiete otázku, či moje dieťa skutočne potrebuje hračky? Keď s ním trávite čas a pomáhate dieťaťu skúmať mechaniku pohybu, skladania, stavania a triedenia, skutočne mu pomáhate rozvíjať jemnú motoriku, kognitívne myslenie a sociálnu a emocionálnu inteligenciu.

Hra nie je len zábava, je to primárny spôsob učenia, rastu a dosahovania týchto dôležitých vývojových míľnikov vášho dieťaťa. Poďme sa hrať! Tu je náš zoznam najlepších vývojových hračiek pre šesťmesačné deti, ktoré sú bezpečné a zábavné.

1.Pyramída

Tieto robustné stohovacie poháre sú ideálne pre akýkoľvek typ hry! Skladanie a stavanie s týmito kockami, ktoré majú jasné, hravé farby a šesť veľkostí, pomáhajú vášmu dieťaťu rozvíjať kognitívne myslenie a jemnú motoriku. Sú vhodné aj do vody či piesku, drobci radi prelievajú vodu nie len vo vani, ale aj na kúpalisku.

                                         

2. Drevená mini veža

Ďalším na našom zozname najlepších hračiek pre šesťmesačné deti je vždy klasická hračka na skladanie dúhových obručí. Vaše dieťa začne rozvíjať jemnú motoriku a koordináciu ruka-oko pri ukladaní.

Náš obľúbený je drevený klaun v dvoch farebných prevedeniach. Tento výrobok je vyrobený z odolných materiálov, ktoré sú bezpečné pre deti, a vyznačuje sa odborným remeselným spracovaním.

    

3. Senzorické knižky

Tákéto úžasné a mäkké knižky, ktoré sú príjemné na dotyk, trénujú motorické zručnosti, vďaka ľahko uchopiteľným prvkom. Stimulujú sluch. Zrkadlo na knižke je vyrobené z bezpečného materiálu pre deti.

      

 

4. Látkové kocky

Na podporu priestorového myslenia nie je nikdy skoro.wink Tieto látkové kocky sú bezpečné a zaručene zabavia aj najmenších drobcov

                                

 

5. Hrýzatka 

Kedže sa deťom začnú prerezávať zúbky, hrýzatka sú povinnou výbavou pre každého drobca. wink Máme široký výber týchto veľmi užitočných hračiek.

           

 

5. Zvukové hračky

Sluch taktiež treba cibriť ako každý iný zmysel. Hudba a zvuky sú dôležité pre vývoj reči viac, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

       

 

6. Vkladačky

Aj keď to zo začiatku nejde dieťa sa s kladacími hračkami dokáže hrať veľmi dlhé obdobie wink DieŤa spoznáva tvary, ale aj farby a postupne začína vnímať aj množstvo. 

     

 

Aké aktivity môžete robiť so šesťmesačným dieťaťom?

1. Čítajte si knihy

2. Zahrajte si peekaboo

3. Tlieskajte spolu

4. Používajte interaktívne hračky

5. Spievajte riekanky

 

 

Ak sa Vám článok páčil podeľte sa s ním so svojím zmámym. wink Laik či zdieľanie Vás nič nestojí a nás veľmi poteší. A v neposlednom rade nám to dáva energiu ísť ďalej a vymýšľať nové veciheartyes